II Bieg Orląt Lwowskich w Miliczu

W niedzielę 2 czerwca br. już po raz drugi w Miliczu odbył się Bieg Orląt Lwowskich, który zgromadził liczną reprezentację ze szkół podstawowych gminy Milicz – Szkoły Podstawowej w Dunkowej, Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Sułowie, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu. Na linii startu przy rondzie im. Orląt Lwowskich stanęło blisko 100 zawodników.

Inicjatywa podjęta przez Milickie Koło Towarzystwa Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich upamiętnia i oddaje cześć młodym polskim bohaterem, obrońcom Lwowa. Trasa biegu liczy 1421m i symbolizuje liczbę dzieci i młodzieży, którzy zginęli w walkach o Lwów w latach 1918-1919. Najmłodsza ofiara, Janek Kukawski miał zaledwie 9 lat, kiedy w dzielnej walce złożył najwyższą ofiarę, dlatego bieg adresowany jest głównie do dzieci w tym wieku, jednak nie wyklucza udziału pozostałych chętnych, co także pokazała II edycja wydarzenia w Miliczu.

Na wszystkich uczestników na mecie czekały pamiątkowe medale, które wręczał Burmistrz Wojciech Piskozub oraz Starosta Dorota Folmer. Zawodnicy posilili się także kiełbaskami z grilla ufundowanymi przez sponsorów biegu.

Bardzo dziękujemy Panu Prezesowi Michałowi Folmerowi za podjęcie i kontynuację sportowej inicjatywy, która ma na celu popularyzację wiedzy na temat walk o Kresy Wschodnie po I wojnie światowej przy jednoczesnym propagowaniu biegania jako formy ruchu wśród dzieci i młodzieży z gminy Milicz.

Organizatorzy II Biegu Orląt Lwowskich w Miliczu: Towarzystwo Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Koło w Miliczu, OSiR w Miliczu.

Sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Miliczu, Nadleśnictwo Milicz, Lasy Państwowe, Intermarche Milicz, Gmina Milicz, Powiat Milicki, PHU Art Zbyt

Skip to content