Dziś obchodzimy Dzień Wolności i Praw Obywatelskich, upamiętniający przełomowe wydarzenia z 4 czerwca 1989 roku. To właśnie wtedy odbyły się pierwsze po II wojnie światowej wybory parlamentarne – częściowo wolne wybory do Sejmu oraz całkowicie wolne wybory do Senatu, przywróconego po latach nieobecności w polskim systemie politycznym.
Data ta symbolizuje zwycięstwo idei wolności, demokracji i społeczeństwa obywatelskiego. Jest także okazją do refleksji nad znaczeniem praw obywatelskich oraz odpowiedzialności za wspólne dobro.
Pamiętajmy o tych, którzy swoją determinacją i odwagą przyczynili się do przemian demokratycznych w Polsce.
