XVI Zjazd oddziału Gminnego ZOSP RP w Miliczu

12 czerwca 2026 roku w Restauracja RELAX w Miliczu odbył się XVI Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Miliczu.

Podczas obrad podsumowano działalność Oddziału Gminnego za mijającą kadencję, przedstawiono sprawozdania z działalności Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej, a delegaci udzielili absolutorium ustępującym władzom.

Jednym z najważniejszych punktów zjazdu był wybór nowych władz Oddziału Gminnego ZOSP RP w Miliczu.

Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Miliczu na nową kadencję tworzą:

  • Prezes – Mirosław Hęciak
  • Komendant Gminny – Jerzy Plewka
  • Wiceprezesi – Grzegorz Duda, Łukasz Boliński
  • Sekretarz – Damian Bagiński
  • Skarbnik – Dariusz Basiński
  • Członkowie Prezydium: Andrzej Wojtyczka, Grzegorz Kotarski

Podczas zjazdu serdecznie podziękowano ustępującemu Prezesowi Oddziału Gminnego ZOSP RP w Miliczu, druhowi Wojciechowi Bukowskiemu, za jego pracę, zaangażowanie oraz wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej i działalności strażackiej na terenie gminy Milicz.

Słowa uznania skierowano również do ustępującego Komendanta Gminnego, druha Ireneusza Tokarskiego, dziękując mu za wieloletnią służbę i oddanie sprawom ochotniczego pożarnictwa.

Szczególnym momentem uroczystości było także uhonorowanie druha Stanisława Plewki, któremu podziękowano za 43 lata działalności na rzecz Oddziału Gminnego ZOSP RP w Miliczu.

W obradach uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się:

Goście podziękowali strażakom ochotnikom za ich codzienną służbę, zaangażowanie oraz wkład w bezpieczeństwo mieszkańców, a także pogratulowali nowo wybranym władzom.

Gratulujemy wszystkim wybranym druhnom i druhom oraz życzymy powodzenia w realizacji planów i dalszej działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz rozwoju jednostek OSP z terenu Gminy Milicz.