Wczoraj nasi reprezentanci Rady Seniorów w Miliczu wraz z Dyrektor Ośrodek Pomocy Społecznej w Miliczu Martą Markowską oraz opiekunami Aleksandrą Hanysz i Szymonem Ochędzanem mieli przyjemność uczestniczyć we wręczeniu promes w Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu.
Seniorzy z Gminny Klub Seniora – Gmina Milicz reprezentujący Gminę Milicz także jako Radni Rady Seniorów w Miliczu odebrali wręczone przez Wojewodę Dolnośląską promesy na łączną kwotę 52 073,00 zł w tym 15 000,00 zł na zadanie pod nazwą „Miliccy Seniorzy w Akcji”.
Promesy na tegoroczne zadania w ramach ministerialnego programu „Aktywni Seniorzy – ASY”, zostały wręczone samorządowcom w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Do gmin i powiatów z naszego regionu trafi w sumie ponad 5,7 mln zł. To pieniądze na utworzenie, wyposażenie lub zapewnienie funkcjonowania dziennych ośrodków wsparcia seniorów oraz aktywizację osób starszych. Program jest odpowiedzią na wyzwania demograficzne i rosnącą potrzebę wzmacniania ich aktywności społecznej w środowiskach lokalnych.
Seniorzy nie powinni być jedynie odbiorcami działań publicznych, ale ich aktywnymi uczestnikami. Dlatego tak ważne jest rozwijanie programów wspierających ich aktywność, bezpieczeństwo i wykorzystanie ogromnego doświadczenia, które wnoszą do lokalnych społeczności – mówiła Wojewoda Dolnośląska Anna Żabska.
Źródło – Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu







