Drugi tydzień ferii ze Świetlicą Środowiskową Chatka Puchatka

Drugi tydzień ferii organizowanych przez Chatka Puchatka Świetlica Środowiskowa Ośrodek Pomocy Społecznej w Miliczu rozpoczął się wizytą harcerzy z II Szczep Drużyn im. Janusza Korczaka Hufiec ZHP Powiatu Milickiego. Druhny Zuzia i Hania, we współpracy z wychowawcami, przeprowadziły grę terenową pt. „Ekologiczne nauczki”.

W ramach gry uczestnicy mieli za zadanie dotrzeć do pięciu punktów zadaniowych, w których realizowano zagadnienia związane z ekologią. Tematy obejmowały m.in. ochronę ptaków (w tym wykonanie karmnika), ekologię w codziennym ubiorze (przerabianie odzieży), ekologię w kuchni (ograniczanie marnowania żywności), oszczędzanie energii elektrycznej oraz racjonalne korzystanie z wody. Zajęcia miały charakter edukacyjno-integracyjny.

W realizację zajęć zaangażowane były również panie Daria oraz Paulina z Biblioteka Publiczna Milicz.

Fot. Chatka Puchatka Świetlica Środowiskowa Ośrodek Pomocy Społecznej w Miliczu