Akcja informacyjna o Narodowym Programie Szczepień

Od wtorku 16.03.2021 r. strażacy ochotnicy z terenu gminy Milicz rozpoczęli akcję informującą mieszkańców Milicza i okolic o Narodowym Programie Szczepień.

Celem akcji jest poinformowanie o samych szczepieniach, ich potrzebie i znaczeniu dla zwalczania pandemii, ale także o tym jak postępować, aby tę sprawę ważną dla zdrowia, a nawet życia pomyślnie załatwić. Przygotowano kilka tysięcy ulotek, co oznacza, że ich dystrybucja jest sporym przedsięwzięciem organizacyjnym. Do mieszkańców gminy Milicz trafiło już ponad 2 tys. ulotek. Zaznaczyć jednak warto, że ulotkowa akcja wpisuje się w szeroko zakrojoną i różnorodną pomoc z jaką miliccy strażacy spieszą mieszkańcom. O rozmachu strażackiego wsparcia świadczy także pomoc np. w dostarczeniu potrzebującym paczek z żywnością. Bywało również, że strażacy na prośbę osób samotnych i schorowanych dowozili im lekarstwa oraz potrzebny sprzęt medyczny itp.Krótko mówiąc w okresie pandemii rozwinęła się na szeroką skalę różnorodna pomoc świadczona przez strażaków potrzebującym.

Dzięki temu w tym trudnym okresie pandemii, któremu towarzyszą rozmaite ograniczenia i obostrzenia, osoby potrzebujące wsparcia nie pozostają pozostawione same sobie. Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z gminą Milicz.

Strażacy przewożą także ekipy medyczne, które dokonują szczepień na miejscu w domach pacjentów. Odnotowano już sporo takich wyjazdów. W akcji informacyjnej udział biorą jednostki OSP z terenu gminy Milicz:

OSP Olsza, OSP Ruda Sułowska, OSP Sułów, OSP Pracze, OSP Piotrkosice, OSP Piękocin, OSP Milicz, OSP Czatkowice, OSP Nowy Zamek, OSP Gądkowice, OSP Wziąchowo Wlk., OSP Wrocławice, OSP Latkowa, OSP Bartniki, OSP Potasznia.

Informacje wytworzyła: Agata Kondratowicz

Skip to content