Miliczanka- zdrowa woda z kranu. Naturalnie

Woda… to bezwonna, bezbarwna ciecz, ale jakże niezwykle ważna i potrzebna wszystkim. Nie będziemy odkrywczy, gdy powiemy, że jest domem dla roślin i zwierząt. Nie będziemy odkrywczy,  gdy powiemy , że jest niezbędna do życia dla naszego organizmu i że organizm człowieka gównie  z niej się składa. Ale mimo wszystko, przypominamy dziś, w Światowym Dniu Wody, by mądrze z niej korzystać. To także dobry dzień, by przypomnieć, że my, miliczanie, możemy cieszyć się zdatnością wody z kranu do spożycia.

 

Zachęcamy więc do picia naszej Miliczanki, bo płynie z tego wiele korzyści:

 ➡ Jest zdrowa i bezpieczna

Wszystkie ujęcia wody pitnej w naszej Gminie są ujęciami wody podziemnej czyli pradawnymi rezerwuarami wody niezanieczyszczonej substancjami chemicznymi. Miliczanka jest wolna od mikroplastików, jakie mogą się wydzielać do wody przechowywanej w plastiku.

 

 ➡ To oszczędność pieniędzy

Litr Miliczanki z kranu kosztuje ułamek grosza, więc dla czteroosobowej rodziny zakup butelkowanej wody to wydatek ponad kilkudziesięciu złotych rocznie.

 

 

Koszt 1 litra

Koszt szklanki

Woda Miliczanka

5 gr

1,5 gr

Woda butelkowana

2 zł

50 gr

 

 

 

 ➡ Z korzyścią dla ekologii

Zmniejszamy zużycie plastiku – nawet kilkudziesięciu kilogramów oraz emisji gazów do atmosfery podczas transportu.

➡ Wygodnie i ” w zasięgu ręki”

Nasza woda ugasi pragnienie nie tylko w domu, gdy mamy dostęp do kranu. Dzięki umieszczeniu poidełek, tzw. zdrojów w mieście, można skorzystać z niej podczas spacerów, wycieczek rowerowych, czy robienia zakupów. Do te pory nasze “źródełka” są umieszczone przy akwarium plenerowym obok ścieżki rowerowej, przy ul. 1 Maja na wysokości Kościoła Laski oraz w Rynku.Ale to nie koniec. Gmina Milicz wraz z Zakładem Usług Komunalnych zamierza powiększyć ilość miejsc, z których będzie można napić się Miliczanki- zdrowej wody z kranu.

Picie wody z kranu pozwoli na zaoszczędzeniu nie tylko pieniędzy, ale także na zminimalizowaniu odpadów, poprzez redukcję opakowań, w których normalnie wodę kupujemy. Spożywanie wody z kranu to kolejny styl życia sprzyjający zasadzie. ZERO WASTE-ZERO ODPADÓW.

Pamiętajmy jednak o szanowaniu i niemarnowaniu ani kropli życiodajnej wody podczas codziennego funkcjonowania.

 

 

 

 

Skip to content