Od Smyka do Olimpijczyka- siatkarskie igrzyska w przedszkolu

Boiska na Karłowie dziś były “Olimpią” dla naszych przedszkolaków, a to za sprawą odbywających się igrzysk przedszkolnych o nazwie Od SMYKA DO OLIMPIJCZYKA.
Jak przystało na tego typu wydarzenie,  igrzyska rozpoczęły się od tradycyjnego zapalenia znicza. Wszystkich zgromadzonych przywitała Dorota Biernat, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Miliczu. Następnie uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz-Piotr Lech, który  podkreślił, że wszelkie formy aktywności sportowej sprzyjają temu, by w przyszłości zostać Olimpijczykiem.
Na dobry początek, wszyscy mogli podziwiać taniec przedszkolaków ”Poleczka na lato”, a następnie odbyły się rywalizacje.
Przedszkole samorządowe w Miliczu, OSiR Milicz oraz KS MUKS Ziemia Milicka przygotowali dla najmłodszych przedszkolaków bardzo ciekawe konkurencje.
Dzieci miały do wykonania m.in. takie zadania, jak wrzucanie piłeczki do specjalnej siatki oraz przerzucanie piłki przez siatkę , by strącić pachołki .
Organizatorzy zadbali także o  możliwość skorzystania z dmuchanych zamków i poczęstunku.
Mamy nadzieję, że  nazwa zawodów „Od Smyka do Olimpijczyka” będzie dla wszystkich naszych milusińskich dobrą wróżbą na ich sportową przyszłość. Tego serdecznie życzymy.

 

Skip to content