Szanowni Państwo,
w związku z realizacją projektu „Poprawa stanu powietrza w OSI Doliny Baryczy (wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Cieszków, Milicz, Prusice, Twardogóra, Wołów, Zawonia, Żmigród)” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, poszukujemy audytorów, zainteresowanych wykonywaniem dla mieszkańców 7 gmin uczestniczących w projekcie, uproszczonych audytów energetycznych, według metodologii określonej przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą.
Maksymalna cena jednostkowa:
– wykonania uproszczonego audytu energetycznego brutto – 430,50 zł brutto w tym
– dokonania weryfikacji– 246 zł brutto
(w sytuacji nie spełnienia warunków udziału w konkursie, od mieszkańca pobierana będzie jedynie opłata za weryfikację. W przypadku pozytywnej oceny przedmiotowa opłata zawierać będzie się w cenie audytu uproszczonego).
Gminy biorące udział w projekcie: Cieszków, Milicz, Prusice, Twardogóra, Wołów, Zawonia, Żmigród.
W każdej gminie uczestniczącej w projekcie zostanie ogłoszony nabór wniosków (szacowany termin naborów od maja 2020 r. do lipca 2020 r.- możliwe przesunięcia ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w kraju)
Mieszkańcy, którzy zdecydują się na wymianę wysokoemisyjnego źródła ciepła w ramach ww. projektu zobowiązani będą wykonać na swój koszt audyty uproszczone według ściśle określonego wzoru.
W ogłoszeniu o naborach wskazane zostaną podmioty wyłonione w przedmiotowym zapytaniu, które będą mogły wykonywać audyty w ramach ogłoszonych konkursów.
- Audyty będą sporządzone dla każdego domu jednorodzinnego (jeśli nie wyodrębniono w nim dwóch lokali mieszkalnych) oraz dla każdego mieszkania w domu jednorodzinnym/wielorodzinnym budynku mieszkalnym.
- Audyty uproszczone dla mieszkańców powinny być wykonane na terenie nieruchomości i w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia zgłoszenia/zlecenia wykonania audytu.
- Audyty mają być sporządzane przez osoby z wykształceniem wyższym technicznym w zakresie energetyki, inżynierii środowiska, budownictwa lub pokrewnych
- Wymaga się doświadczenia dot. wykonanych co najmniej 3 audytów energetycznych bądź audytów efektywności energetycznej lub audytów uproszczonych. W/w audyty potwierdzające doświadczenie powinny być wykonane w okresie ostatnich trzech lat.
Poniżej link do strony na której znajduje się wzór uproszonego audytu energetycznego wraz z instrukcją jego wypełnienia – załącznik nr 8 dokumentacji konkursowej.
W załączniku nr 2 ramowy wzór umowy, który będzie obowiązywał podczas realizacji usług na rzecz mieszkańców (umowy będą przygotowywane i zawierane przez osobę/firmę wykonującą audyt).
Zakres prac wykonawcy:
1. Wizja lokalna dostarczająca dane wejściowe wprowadzane do arkusza stanowiącego narzędzie obliczeniowe uproszczonego audytu energetycznego. Weryfikacja istniejącego źródła/źródeł ciepła oraz ilości spalanego paliwa, której dokonuje się na podstawie przedstawionych faktur dokumentujących średnie wartości z 3 lat lub na podstawie deklaracji użytkownika źródeł. Wypełnienie innych obowiązków wynikających z załączonej metodologii.
2. Wykonanie audytu uproszczonego – zgodnie z wzorem i metodologią określoną przez Dolnośląską Instytucją Pośredniczącą. Koszt obejmuje również wydruk 2 egz. podpisanego dokumentu oraz dostarczenie go do Nabywcy
3. Poprawę audytu uproszczonego zawierającego błędy/omyłki podlegające poprawie w konkursie w terminie umożliwiającym jego złożenie w wyznaczonym przez instytucję oceniającą terminie.
Usługa powinna zostać wykonana zgodnie z:
– wymaganiami, dokumentacji naboru nr RPDS.03.03.01-IP.01-02-324/18. Konkurs Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, Oś priorytetowa 3, Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 3.3 „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym”, Poddziałanie 3.3.1 OSI „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkurs horyzontalny OSI” Typ 3.3e Modernizacja systemów grzewczych i odnawialne źródła energii – projekty dotyczące zwalczania emisji kominowej – projekt grantowy w tym m.in. regulamin konkursu, zalecenia Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, metodologią audytu uproszczonego.
Dokumenty dostępne na stronie www.dip.dolnyslask.pl
– dokumentacją aplikacyjną Zamawiającego: kryteria wyboru Grantobiorcy oraz ogłoszenie o przystąpieniu do realizacji projektu grantowego, które zostaną udostępnione Wykonawcom, którzy będą realizować zadanie.
– obowiązującymi przepisami prawa krajowego i unijnego oraz aktualnymi wytycznymi w zakresie realizacji projektu.
Osoby/firmy zainteresowane realizacją audytów zobowiązane będą do wykonania wstępnej weryfikacji na podstawie danych przekazanych przez potencjalnego Grantobiorcę w wyniku której audytor stwierdzi czy wnioskodawca spełnia wymagania konkursu dot. maksymalnych progów wskaźnika EP, redukcji emisji CO2, PM2,5, i PM 10, rodzaju wysokoemisyjnego źródła ciepła podlegającego wymianie. W sytuacji niespełnienia w/w warunków udziału w konkursie, od mieszkańca pobierana będzie jedynie opłata za weryfikację. W przypadku pozytywnej oceny przedmiotowa opłata zawierać będzie się w cenie audytu uproszczonego.
ZAPRASZAMY OSOBY ZAINTERESOWANE REALIZACJĄ PRZEDMIOTOWEGO ZADANIA DO SKŁADANIA
w terminie do 14.04.2020 r. na adres piece@zmigrod.com.pln/w dokumentów:
– oświadczeń zawartych w załączniku nr 1 do zaproszenia wraz z niezbędnymi dokumentami tj. referencjami zawierającymi co najmniej: nazwę wykonawcy zadania, termin wykonania, rodzaj wykonanego dokumentu tj. audyt energetyczny lub audyt efektywności energetycznej bądź audyt uproszczony oraz potwierdzenie prawidłowości wykonania w/w dokumentów,
– dyplomu ukończenia studiów potwierdzającego posiadanie kwalifikacji wymaganych w zaproszeniu przez audytora, który realizować będzie usługę,
– parafowany ramowy wzór umowy stanowiący załącznik nr 2 do zaproszenia.
Opis sposobu przygotowania oferty:
a) Oferta musi być złożona w języku polskim;
b) Koszty związane z przygotowaniem oferty ponosi składający ofertę;
c) Wykonawca może złożyć w prowadzonym zapytaniu wyłącznie jedną ofertę;
d) Oferta oraz wszystkie załączniki wymagają podpisu osób uprawnionych do reprezentowania firmy w obrocie gospodarczym, zgodnie z aktem rejestracyjnym, wymaganiami ustawowymi oraz przepisami prawa;
e) Jeżeli oferta i załączniki zostaną podpisane przez upoważnionego przedstawiciela wykonawcy, należy dołączyć właściwe umocowanie prawne;
f) Oferta powinna zawierać wszystkie wymagane dokumenty, oświadczenia i załączniki, o których mowa w niniejszym zaproszeniu.
Pliki do pobrania:
zaproszenie_do_skladania_ofert